Aha online a jeho největší konkurenceAha online ale není ani zdaleka jediným bulvárně zaměřeným zpravodajským portálem. Kromě něj u nás funguje ještě několik dalších – jedná se např. o Blesk.cz, Extra.cz nebo Super.cz. Co na těchto bulvárních serverech najdeme a v čem se od serveru Aha online liší?Blesk.cz – asi nejznámější český bulvární web, který je spojený s nejčtenějšími českými novinami deníkem Blesk. Internetové stránky Blesk.cz vypadají na první pohled lépe než konkurenční Aha online a nabízejí více zajímavého obsahu. Najdeme zde spoustu zajímavého čtení především o známých celebritách, ale i nejdůležitější aktuální zprávy z domova i ze světa, sportovní zpravodajství a mnoho dalších rubrik. Mezi ty nejzajímavější patří např. módní rubrika Móda a trendy s Františkou, kde je hodnoceno oblečení známých osobností, dále pak stránky Blesk pro ženy, Hobby magazín, magazín o cestování, pro muže, automagazín, rádce atd. Součástí webu jsou i videa v rámci TV Blesk, která mimochodem vysílá i krátké zprávy na televizi Relax, nechybí tu ani horoskopy nebo podrobný televizní program. Stránky najdeme na snadno zapamatovatelné adrese www.blesk.cz.
Extra.cz – další velmi známý internetový magazín, jehož šéfredaktorem je Pavel Novotný, syn známého baviče a moderátora Petra Novotného. Stránky mají velmi jednoduchý design a články jsou zde rozděleny do šesti hlavních kategorií – Celebrity, Lifestyle, News, Horoskop, Zábava a TV.
Super.cz – bulvární stránky, jež jsou součástí největšího českého internetového portálu Seznam.cz. Na Super.cz si můžeme přečíst podobný obsah, jako na ostatních bulvárních serverech, tedy zejména články o celebritách, různé drby a jiné bulvární informace. Stránky mají podobný design jako Extra.cz, tedy jen úzký proužek s výpisem článků.

Česká verze Wikipedie zahájila svoji činnost v roce 2002, nyní má již 240131 článků.

Aha online a jeho tištěná verze

Více než internetové stránky Aha online je ale známá tištěná verze tohoto bulvárního periodika. Deník Aha je hned po Blesku druhým nejčtenějším bulvárním deníkem a nabízí podobný obsah jako deník Blesk. Díky tomu, že jak Aha, tak Blesk patří pod stejnou vydavatelskou společnost, mají tak i společnou redakci.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.

Další tituly pod hlavičkou deníku Aha

Pod značkou Aha ale neexistuje pouze deník Aha a webový portál Aha online, ale také několik dalších novin a časopisů. Deník Aha jako takový vychází denně od pondělí do soboty, v neděli si pak jeho čtenáři mohou koupit nedělní noviny pod názvem Nedělní Aha. Ty mají trochu jiný formát a nabízejí více stránek (podobně jako je tomu u Nedělního Blesku). Každý čtvrtek je pak přílohou deníku Aha samostatně neprodejný programový magazín Aha TV, který přináší program televizních stanic na následujících sedm dní, různé zajímavé články a také recepty. Značku Aha mají také dva časopisy zaměřené na křížovky – konkrétně se jedná o měsíčník Aha křížovky a měsíčník Nedělní Aha křížovky. Oba tyto časopisy se dají koupit samostatně.

iDnes zprávy pro každý den.

Deník Aha a jeho čtenost

Jak je na tom bulvární deník Aha se čteností? Bulvární noviny obecně jsou u nás velmi úspěšné a žádané, o čemž svědčí i to, že deník Blesk je dlouhodobě na prvním místě v prodejnosti novin. I deník Aha je na tom velmi dobře – v poslední době jeho prodejnost výrazně vzrostla a deník Aha se tak dostal dokonce na druhé místo mezi všemi českými novinami, hned za vedoucí deník Blesk.

Deník Aha a jeho předplatné

Pokud se Vám obsah internetového portálu Aha online líbí, tak Vás jistě zaujme i obsah tištěného deníku Aha. Ten je možné koupit u novinových stánků a v trafikách, ale samozřejmě si ho můžete také předplatit. Papírové vydání deníku Aha je možné si předplatit na tři měsíce, půl roku nebo na celý roku společnosti Periodik, nebo přímo u Czech News Center, resp. u České pošty, kde lze zvolit i měsíční předplatné. Pokud si deník Aha budeme kupovat u novinového stánku, vyjde nás jeden výtisk na 9 korun, čtvrteční vydání, které obsahuje i magazín Aha TV pak stojí korun 12. Dvanáct korun stojí i nedělní Aha.

Šéfredaktor Aha online

Šéfredaktorem portálu Aha online a zároveň i tištěného vydání deníku Aha je Radek Lain, který předtím v této redakci působil na pozici zástupce šéfredaktora. V minulosti pracoval i jako redaktor deníku Blesk, kde se věnoval mimo jiné sportovnímu zpravodajství. Před Radkem Lainem byl šéfredaktorem Aha online Lubor Černohlávek, který z deníku Aha odešel do televize Nova.

Aha online a jeho vydavatelství

Provozovatelem bulvárního serveru Aha online, je – stejně jako u novin a časopisů pod značkou Aha – velké vydavatelství Czech News Center. Toto jméno možná mnoha lidem není příliš známé, ještě donedávna se totiž tato společnost jmenovala Ringier Axel Springer CZ, v červnu 2014 ale došlo k jejímu přejmenování. Společnost Czech News Center je nejsilnějším mediálním vydavatelstvím v Česku a její tištěné i internetové tituly čte až šest milionů lidí. Generální ředitelkou této společnosti je Libuše Šmuclerová, která dříve působila jako programová ředitelka na televizi Nova. Vlastníky společnosti jsou Patrik Tkáč a Daniel Křetínský (známý mimo jiné jako šéf fotbalové Sparty).

Aha online pro mobilní telefony

Žádná samostatná aplikace Aha online ani deníku Aha pro mobilní telefony sice neexistuje, ale obsah internetového magazínu Aha online si samozřejmě můžeme prohlížet i na našich mobilech. Na úplném konci stránky dole uprostřed najdeme odkazy pro přepnutí mezi klasickou verzí stránek pro velké monitory počítačů nebo notebooků a mobilní verzí, která je vhodná pro malé displeje mobilních telefonů. Přepnutí provedeme jednoduše jedním kliknutím myši.

Aha online pro RSS čtečky

Pokud používáte RSS čtečky a chcete do nich odebírat i zpravodajství a novinky z portálu Aha online, můžete tak snadno učinit na stránce www.ahaonline.cz/rss, případně přes odkaz na konci stránky. Všechny RSS kanály serveru Aha online lze ale využívat pouze pro osobní potřebu.

Aha online a jeho sesterské weby

Kromě bulvárního Aha online patří pod společnost Czech News Center ještě několik dalších velkých internetových portálů. O jaké stránky se jedná a co na nich najdeme?

Blesk.cz – internetový portál který je propojený s nejčtenějším českým deníkem Blesk, nabízí nejen bulvární zprávy, ale i spoustu dalších informací.
iSport.cz – webové stránky, které jsou spojeny s deníkem Sport, přinášejí spoustu novinek, zajímavostí a výsledků ze světa sportu.
Blesk pro ženy – webový magazín, zaměřený na vše, o co se ženy zajímají – láska a vztahy, trendy, horoskopy, recepty, zdraví, móda a mnoho dalšího.
Auto.cz – stránky pro milovníky automobilů, formulí 1 a motorismu.
ABC – internetové stránky tradičního časopisu pro děti a mládež.
Reflex.cz – zpravodajský a publicistický magazín plný kvalitních článků z různých oblastí života.
Sleviště – slevový portál plný atraktivních slev.
Ivio – nová online videopůjčovna s velkým množstvím filmů zcela zdarma, které lze přehrát na nejen na počítačích a noteboocích, ale i na mobilních telefonech a tabletech.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!