Aha onlineInternetový portál Aha online je propojený s deníkem Aha a stejně jako tyto noviny, tak i webové stránky se zaměřují zejména na zpravodajství a novinky ze světa celebrit a známých osobností, na různé drby, zajímavosti, krimi zprávy, zábavné články a další atraktivní obsah. Aha online patří mezi bulvární weby, takže spousta informací, které tento portál zveřejňuje nemusejí být vždy úplně pravdivé. Obsahově se Aha online hodně podobá konkurenčnímu webu Blesk.cz, se kterým cílí na v podstatě stejnou skupinu čtenářů. Aha online zaujme především ty, kteří se zajímají o bulvární zprávy a informace o slavných osobnostech, zatímco pro ty, co dávají přednost serióznímu a ověřenému zpravodajství z domova i ze světa, jsou určené spíše portály jako je iDnes, Lidovky.cz nebo iHned.

Wikipedie je největší celosvětová online encyklopedie.

Úvodní stránka portálu Aha online

Titulní stránka bulvárního serveru Aha online je poměrně dlouhá a obsahuje odkazy na aktuální nejzajímavější články, které na tomto portálu vyšly. Kromě přehledu nejnovějších příspěvků je na ní samozřejmě také hlavní menu, odkazy na různé speciály, odkazy na horoskopy, televizní program nebo předpověď počasí, odkaz na profil deníku Aha na Facebooku, kontaktní informace, abecední rejstřík známých osobností a výběr z aktuálních článků na ostatních portálech, jež patří pod společnost Czech News Center (deník Blesk, iSport.cz, Blesk pro ženy, Auto.cz, časopis ABC, časopis Reflex atd.). Na několika místech jsou pochopitelně také nezbytné reklamy. V horní části stránky jsou pak políčka pro přihlášení, resp. registraci na Aha online a také vyhledávací okénko. Na levé straně webu, hned pod hlavním menu, se také můžeme podívat na náhled titulní strany aktuálního tištěného vydání deníku Aha, které si můžeme buď koupit v novinových stáncích nebo trafikách, nebo si jej předplatit.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.

Aha online na sociálních sítích

Deník Aha – tak jako prakticky všechny ostatní konkurenční periodika – samozřejmě nechybí ani na největší sociální síti. Pokud máme profil na Facebooku, můžeme si tam lajknout i oficiální profil deníku Aha, na kterém se každý den objevují odkazy na nejzajímavější články z portálu Aha online a také různé zajímavé obrázky nebo fotky. Přímý odkaz , vedoucí na facebookový profil Aha online je jednak hned pod logem tohoto serveru a pak ještě na pravé straně webu společně s údajem, kolika lidem se tato stránka líbí. Na ostatních sociálních sítích, jako je Twitter, Google+ nebo YouTube už ale Aha online svoje oficiální profily nemá.

iDnes zprávy pro každý den.

Rubriky na webu Aha online

Na internetovém bulvárním portálu Aha online se dá poměrně snadno orientovat a to i díky tomu, že veškeré příspěvky jsou zde seřazeny do pouhých šesti hlavních kategorií – Žhavé drby, Trapasy, Musíte vědět!, Recepty, Láska a sex a Krimi příběhy. Hlavní menu, ze kterého se do jednotlivých rubrik dostaneme pak najdeme na titulní stránce webu v jeho horní části úplně nalevo. Co jednotlivé rubriky portálu Aha online obsahují?

Žhavé drby – nejčtenější rubrika na portálu Aha online, která obsahuje informace a zprávy o známých osobnostech a celebritách. Jak už její název napovídá, nemusí se v ní vždy jednat o pravdivé informace, ale často jde pouze o spekulace apod. Spousta lidí ale tento bulvární typ zpravodajství cíleně vyhledává a tak se jedná o velmi čtené příspěvky.
Trapasy – i tato rubrika na Aha online se věnuje známým celebritám, tentokrát jde ale výhradně o jejich trapasy nebo jiné nepříjemné situace. Součástí všech článků jsou samozřejmě i fotografie a v některých případech i krátká videa.
Musíte vědět! – v tomto případě už nejde o známé osobnosti, ale o zpravodajské příspěvky z domova i ze světa. Součástí této rubriky jsou klasické zprávy o hlavních událostech v Česku i v zahraničí, informace o počasí, různé kuriozity, kriminální příběhy a zajímavosti.
Recepty – v této sekci nalezneme spoustu skvělých receptů na lahodná jídla. U každého receptu je seznam potřebných surovin, přesný postup přípravy a samozřejmě také fotografie daného jídla.
Láska a sex – pod odkazem Láska a sex se na serveru Aha online skrývá rubrika s názvem Sexuální poradna paní Michaely. Ta v ní radí čtenářům Aha s jejich sexuálními potížemi.
Krimi příběhy – poslední velkou kategorií článků na Aha online jsou krimi příběhy neboli černá kronika. V této části webu najdeme starší kriminální příběhy, které se v minulosti v České republice a v tehdejším Československu staly.

Horoskopy na Aha online

Mezi čtenáři bulvárního zpravodajství je hodně lidí, kteří se zajímají o horoskopy. Ty tím pádem nemohou chybět ani na stránkách portálu Aha online. Odkaz na horoskopy najdeme na pravé straně webu a po kliknutí na něj se nám zobrazí nová stránka s horoskopy na aktuální den pro všech dvanáct znamení zvěrokruhu. Pro ty, co neví co s penězi, je u každého znamení i telefonní číslo audiotextové linky, na které si mohou dozvědět podrobnější horoskop ke svému znamení.

Předpověď počasí na Aha online

Předpověď počasí sice na Aha online je, ale v tomto případě se jedná o velmi zkrácenou verzi. Počasí zde najdeme hned na titulní stránce po pravé straně, ale jedná pouze o krátkou informaci o počasí pro aktuální den a ikonky a průměrnou nejvyšší teplotu pro následující dva dny. Více informací o počasí Aha online nenabízí, v tomto směru jsou lepší spíše webové stránky deníku Blesk, které pro své čtenáře nedávno připravily zcela novou podobu této rubriky.

Diskuse pod články na Aha online

Tak jako na jiných zpravodajských webech, tak i na Aha online lze pod jednotlivými články psát příspěvky do diskuse. U portálu Aha online mají jeho čtenáři navíc hned dvě možnosti, jak diskutovat – buď mohou napsat svůj příspěvek přes Facebook a nebo mohou přidat klasický diskusní příspěvek, ovšem pouze pokud jsou zaregistrovaní. V případě Facebooku není registrace na Aha online nutná a pouze je třeba aby dotyčná osoba měla účet na Facebooku a byla právě online. V případě klasického diskusního příspěvku je ale nutné být zaregistrovaný a přihlášený na Aha online. V následujícím odstavci si proces registrace na Aha online podrobněji popíšeme a představíme si jeho největší výhody.

Registrace na stránkách Aha online

Registrace na portálu Aha online je rychlá a snadná a přináší spoustu výhod. Nejdříve si tedy otevřeme úvodní stránku serveru Aha online zadáním adresy www.ahaonline.cz. Zobrazí se nám titulní stránka tohoto serveru a v její horní části, hned nad logem Aha najdeme odkaz Registrace. Na ten klikneme a otevře se nám stránka s registračním formulářem. Do něj vyplníme tyto základní údaje: uživatelské jméno, pod kterým se na Aha online budeme přihlašovat (musí mít minimálně čtyři znaky), dále pak přihlašovací heslo (musí mít alespoň šest znaků), pak ještě jednou to samé heslo, platnou e-mailovou adresu a opíšeme kód z obrázku. Na závěr už jen potvrdíme náš souhlas s podmínkami a pravidly společnosti Czech News Center a klikneme na tlačítko Zřídit účet. Hned vzápětí nám na náš e-mail, který jsme při registraci vyplnili, přijde potvrzující zpráva s dokončením naší registrace. Klikneme na odkaz v e-mailu a jsme úspěšně přihlášení na našem účtu na Aha online. Nyní už tedy můžeme přidávat příspěvky do klasické diskuse pod jednotlivými články. Registrace na Aha online má ale ještě jednu velkou výhodu. Kromě možnosti psaní příspěvků do diskusí na tomto webu tato registrace zároveň platí i na další portály, které patří pod společnost Czech News Center. Pod tímto jedním účtem tak můžeme diskutovat i na Blesk.cz, iSport.cz a dalších stránkách. Další výhodou registrace je také možnost online přístupu k placenému obsahu, možnost účastnit se různých soutěží atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!