AktuálněInternetový zpravodajský portál Aktuálně.cz patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější české zpravodajské servery. Aktuálně patří pod známý portál Centrum a čtenářům přináší vždy aktuální zpravodajství z domova i ze světa, z ekonomiky, kultury i sportu, ale také řadu dalších zajímavých rubrik. Důležitou součástí Aktuálně jsou také blogy, které píše řada známých osobností. Zpravodajský server Aktuálně zahájil svoji činnost 1.listopadu roku 2005 a dnes už patří mezi nejvýznamnější zpravodajské stránky na českém internetu. Mnoho novinářů, kteří psali pro tyto stránky, získalo za svou činnost významná ocenění, samotné stránky Aktuálně pak získaly ceny v prestižní anketě Křišťálová lupa.

Wikipedie je největší světová online encyklopedie.

Jak vypadá úvodní stránka webu Aktuálně?

Na titulní stránce webu Aktuálně.cz je nahoře v levém horním rohu logo portálu. Hned vedle něj je pak vyhledávací okénko, ve kterém můžeme zadat vyhledávání buď na celém internetu, pouze na Aktuálně.cz, dále mezi firmami, zbožím a také obrázky nebo videa. Napravo od vyhledávacího políčka je pak vždy aktuální stav počasí v České republice, datum a informace o tom, kdo dnes slaví svátek. Hned pod výše uvedenými prvky pak najdeme přehledné menu. To se skládá ze čtrnácti hlavních kategorií – Úvodní stránka, Zprávy, Domácí, Zahraniční, Ekonomika, Kultura, Sport, Obrazem, Názory, Wiki, Reality, Auto, Datarama a Dovolená. Pod hlavním menu je pak pruh s odkazy na vybrané články a pod ním je hlavní část úvodní stránky. V její levé polovině vidíme odkazy na nejdůležitější zprávy dne a také několik odkazů v každé jednotlivé kategorii. Na pravé polovině stránky jsou nejdříve krátké linky na nejaktuálnější události, které se právě staly a pod nimi pak odkazy na nejzajímavější články na blozích Aktuálně a linky na sociální sítě. Pokud si chceme přečíst zprávy v anglickém jazyce, stačí kliknout na odkaz CzechNews, který je v menu v horní části stránky a zobrazí se nám vybrané články v angličtině.

Zpravodajství z domova a zahraničí na Aktuálně

Asi tou nejdůležitější součástí každého velkého zpravodajského webu je aktuální zpravodajství z domova a ze zahraničí. To samozřejmě nechybí ani na portálu Aktuálně.cz. Rubrika Domácí se dále dělí do několika dalších podsekcí – najdeme v ní např. zpravodajství z minulých voleb, novinky z regionů, informace o aktuálních kauzách, zprávy ze společnosti, novinky ze světa práva a soudnictví nebo zajímavé rozhovory. Zahraniční rubrika na serveru Aktuálně je pak rozdělená do sedmi podkategorií – Evropa, Evropská unie, Amerika, Afrika, Blízký východ, Asie + Pacifik a Grafiky. Zpravodajství z domova i ze světa je každý den neustále aktualizováno, takže díky stránkám Aktuálně.cz jsme vždy v obraze a víme, co se děje.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.

Předpověď počasí na Aktuálně

Další rubrikou, bez které se žádný velký zpravodajský portál neobejde, je předpověď počasí. Ta se na webu Aktuálně skládá jednak ze samotné předpovědi pro různé lokality v Česku i ve světě a také ze samostatných článků. K předpovědi počasí se dostaneme kliknutím na ikonu v pravém horním rohu stránky a zobrazí se nám web centrum.cz počasí. Na něm najdeme předpověď až na šest dní dopředu pro velká i menší města v ČR, dále pak pro města na Slovensku, významná letoviska, světové metropole a hory (jak u nás, tak i jinde v Evropě). Kromě předpovědi teploty se u jednotlivých měst zobrazují i informace o srážkách, větru a vlhkosti. Dodavatelem dat je na webu Aktuálně norský meteorologický institut. Samotné články, týkající se počasí pak nalezneme v rubrikách Zprávy a Domácí. Jednotlivé články se týkají např. dlouhodobé předpovědi počasí na následující měsíc, sněhového zpravodajství, teplotních rekordů, povodňového zpravodajství atd.

Ekonomické zprávy na Aktuálně

Mezi nejvýznamnější části zpravodajského portálu Aktuálně patří také aktuální zprávy ze světa ekonomiky. Jednotlivé články v ekonomické rubrice jsou zde dále rozdělené do osmi kategorií – Peníze, Práce, Nákupy, Doprava, Podnikání, Finance, Důchodová reforma a Poradna. V poradně najdeme odpovědi na nejčastější otázky, týkající se různých finančních a ekonomických záležitostí – daně, pracovní právo a mzdy, sociální dávky, důchody, exekuce atd. Pokud na naši otázku nenajdeme odpověď, můžeme svou otázku přidat a počkat na odpověď redakce webu Aktuálně.cz. Užitečnou součástí ekonomické rubriky na Aktuálně jsou ale také kalkulačky online, díky kterým si můžeme snadno spočítat např. roční procentní sazbu nákladů (RPSN), daňové přiznání, podporu v nezaměstnanosti, nemocenskou, životní minimum, výdajové paušály a řadu dalších důležitých věcí.

Kultura na stránkách Aktuálně

Úplně jinou grafickou podobu pak má na portále Aktuálně kultura. Po kliknutí na příslušný odkaz v hlavním menu se dostaneme na úplně novou stránku, která je součástí magazínu Aktuálně. Kromě kulturního zpravodajství sem patří také několik dalších částí – Dobré zprávy, Obrazem, Video, Celebrity, Televize a Kuriozity. Samotná kulturní sekce se pak skládá z pěti hlavních podsekcí – Film, Hudba, Divadlo, Literatura a Výtvarné umění. Můžeme si zde přečíst např. recenze filmů, přečíst si zajímavé rozhovory se slavnými osobnostmi a mnoho dalšího.

Sportovní rubrika na portálu Aktuálně

Stejně jako kultura má podobné grafické ztvárnění, které se výrazně liší od úvodní stránky Aktuálně, i sportovní magazín. Ten se logicky zaměřuje na nejsledovanější české sporty, jako je fotbal a hokej, v zimním období pak na další zimní sporty, dále pak např. motorismus atd. Mezi další sporty, o kterých se na stránkách Aktuálně píše, patří ještě atletika, basketbal, box, cyklistika, dostihy nebo tenis. Kromě mnoha textů a statistik jsou součástí sportovního magazínu i fotografie a videa.

Názorová rubrika na portálu Aktuálně

K nejzajímavějšímu obsahu – nejen na Aktuálně, ale i na jiných zpravodajských webech – patří část obsahující názory, komentáře, blogy atd. Tuto kategorii má portál Aktuálně.cz zpracovanou velmi zajímavě a patří v ní k těm nejlepším. Pro tento server totiž píše celá řada známých autorů, jako např. Karel Hvížďala, Jiří Pehe, Milan Šmíd, Tomáš Sedláček a mnoho dalších. Jednotlivé příspěvky v názorové rubrice na Aktuálně jsou rozděleny do šesti kategorií – Blogy, Komentáře, Rozhovory, Zprávy o páté, Interpelace a Byznys a společnost.

Realitní zpravodajství na Aktuálně

Další rubrikou na zpravodajském portálu Aktuálně jsou reality. Články v této sekci jsou zařazeny do šesti kategorií – Novinky, Trendy, Poradna, Cenová mapa, Fotogalerie a Grafiky. Na levé straně je vždy seznam aktuálních článků, na pravé polovině webu je pak výběr bytů či domů na prodej nebo pronájem ze stránek Realitymix, které stejně jako Aktuálně patří pod portál Centrum. Realitymix je rozsáhlým katalogem více než 150 000 nemovitostí z Česka, ale i ze Slovenska a najdeme zde spoustu inzerátů např. na pronájem bytu nebo na podnájmy.

Automobilová rubrika na Aktuálně

Pro všechny čtenáře, kteří mají auto, nebo se o automobily zajímají, je na stránkách portálu Aktuálně také samostatná automobilová rubrika. Tato část webu obsahuje množství zajímavých článků, které jsou pro větší přehlednost zařazeny do šesti kategorií – Nová auta, Redakční testy, Novinky a recenze, Karty aut, Galerie a Grafiky. Součástí rubriky jsou i odkazy na články z partnerských webů Autoweb a AutoTube.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!