Deník BleskNejčtenějšími českými novinami je už mnoho let deník Blesk. Jedná se o bulvární noviny, které vycházejí sedm dní v týdnu a přinášejí svým čtenářům informace a zpravodajství z domova i ze světa, sportovní zprávy, počasí, informace ze světa showbyznysu a spoustu dalších zajímavostí. Díky svojí nízké ceně a orientaci na bulvární témata je deník Blesk dlouhodobě na prvním místě v žebříčcích čtenosti českých periodik.

Na co se zaměřují noviny deník Blesk?

Deník Blesk patří mezi bulvární periodika a s tím tak souvisí i jeho obsah. Zaměřuje se především na bulvární informace a různé drby a jiné zajímavosti ze světa známých osobností. Kromě toho v něm ale čtenáři naleznou i základní zpravodajství z domácí i světové politiky, černou kroniku, aktuální předpověď počasí nebo sportovní zpravodajství a výsledky. V deníku Blesk nechybějí ani různé oddechové rubriky, horoskopy, vtipy, recepty a celá řada dalších zajímavostí, o které se čtenáři bulváru zajímají.

Deník Blesk a jeho regionální mutace

Na rozdíl od Mladé fronty Dnes nemá deník Blesk samostatné regionální přílohy, ale i tak vychází v několika regionálních mutacích. Jedná se o vydání pro Prahu, střední Čechy, východní Čechy, jižní Čechy, severní Čechy, západní Čechy, jižní Moravu a severní Moravu.

 Deník Blesk a jeho předplatné

Stejně jako u ostatních periodik, i u deníku Blesk je samozřejmostí možnost předplatného. Pokud chcete, aby vám deník Blesk pravidelně chodil do Vaší poštovní schránky, můžete si objednat jeho předplatné a to buď čtvrtletní, pololetní nebo roční. Předplatit si samostatně můžete i nedělní Blesk. Alternativou ke klasickému předplatnému je pak tzv. digitální předplatné. Pokud dáváte přednost elektronické verzi novin, můžete si snadno deník Blesk předplatit i touto formou a číst si je ve svém elektronickém zařízení.

Deník Blesk a jeho šéfredaktor

Šéfredaktorem deníku Blesk je v současné době (červenec 2014) Radek Lain, který do této pozice nastoupil 1.května roku 2013. Před ním byl v čele Blesku Pavel Šafr, který js známý i z jiných médií, po Blesku byl šéfredaktorem Reflexu. Pokud jde o celý mediální dům Czech News Center, pod který deník Blesk patří, tak jeho generální ředitelkou je Libuše Šmuclerová, bývalá programová ředitelka TV Nova.

Čtenost deníku Blesk

Pro někoho to může být těžko pochopitelné, ale i přes to, že deník Blesk neobsahuje ani zdaleka tolik informací jako konkurenční noviny (např. Mladá fronta Dnes), tak je už řadu let nejčtenějším českým periodikem. Blesk je prostě velmi oblíbený a velkou roli v tom hrají nejen bulvární informace, které spoustu lidí zajímají a v jiných novinách je nenajdou (snad s výjimkou podobně zaměřeného deníku Aha), ale jedním z důvodů, proč je deník Blesk tolik populární a kupovaný, je i jeho nízká cena.

Největší konkurenti deníku Blesk

Kromě deníku Blesk vychází na českém mediálním trhu ještě celá řada dalších deníků. Z těch bulvárním je jediným vážným konkurentem deník Aha, který – stejně jako deník Blesk vychází sedm dní v týdnu. Ze seriózních novin je pak největší konkurencí Mladá fronta Dnes, která přináší největší porci informací ze všech oblastí – z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu i kultury, včetně přílohy s regionálním zpravodajstvím. Dalším velmi čteným deníkem je regionální Deník, který vychází v desítkách regionálních mutací po celém Česku. Z ostatních novin pak stojí za zmínku např. Lidové noviny, určené spíše vzdělanějším čtenářům, Hospodářské noviny, zaměřené spíše na zprávy ze světa ekonomiky a financí a samozřejmě deník Sport, který se – jak už vyplývá z jeho názvu – zaměřuje na sportovní zpravodajství a zajímavosti.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!