Názorová sekce a blogy na webu iHned
Poslední velkou rubrikou na zpravodajském internetovém portálu iHned je HNDialog – sekce zaměřená na blogy, názory, komentáře atd. Příspěvky v této rubrice se dělí do deseti kategorií – Komentáře, Blogy, Thinktank, Macháčkova výměna, Data, Šídlo, Idea, Ekonomix, Dlouhé čtení a Videobox. Co jednotlivé kategorie obsahují?

Komentáře – komentáře a názory na aktuální témata od redaktorů Hospodářských novin a jiných osobností.
Blogy – články s názory, které se zaměřují na byznys, politiku, události ve světě a společenský život.
Thinktank – zajímavé otázky, na které odpovídají známé osobnosti, odborníci nebo podnikatelé
Macháčkova výměna – rubrika Jana Macháčka, který je jedním z komentátorů časopisu Reflex. Jejím obsahem je debata s ekonomy, publicisty a bankéři na aktuální témata, týkající se ekonomie.
Data – přehled článků a příspěvku, zaměřených na konkrétní čísla a statistiky.
Šídlo – přehled článků Jindřicha Šídla, jenž je hlavním analytikem Hospodářských novin.
Idea – odborné články zaměřené na téma Idea pro lepší vládnutí.
Ekonomix – rubrika ekonoma Jana Libicha, který v ní publikuje své názory na ekonomii.
Dlouhé čtení – delší články a analýzy s ekonomickou tematikou.
Videobox – přehled článků na iHned, které zároveň obsahují i video.

Předpověď počasí na iHned

Prakticky všechny velké zpravodajské servery přinášejí svým čtenářům i předpověď počasí. Na ekonomickém portálu iHned sice rubrika zaměřená na počasí není moc rozsáhlá a podrobná, ale menší předpověď počasí zde nalezneme také. Odkaz na počasí je na iHned umístěný v horním menu, hned nad lištou s hlavními rubrikami. Po kliknutí na odkaz se nám zobrazí stránka s počasím pro Českou republiku ne nejbližších pět dní, dále pak počasí ve velkých letoviscích, případně sjízdnost řek a další informace. Kromě předpovědi pro naše území si můžeme přepnout také na předpověď počasí ve světě. Ta je ale velmi stručná a jsou v ní jen ikonky se stavem počasí a informace o teplotě v největších světových metropolích.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.Fotogalerie a videa na ekonomickém portálu iHned

Kromě samotného textu jsou velmi důležitou součástí internetového zpravodajství také fotografie a videa. Rozsáhlé fotogalerie i videa nechybějí ani ne zpravodajském serveru iHned. U většiny příspěvků najdeme jednu nebo více fotek a u vybraných se můžeme podívat i na video. Pokud jsou fotografie a videa to hlavní, co nás na iHned zajímá, můžeme na titulní stránce sjet úplně dolů a tam najdeme výběr z těch nejlepších fotografií na celém portálu. Po kliknutí na odkaz Nejlepší fotografie a videa se pak dostaneme na samostatnou stránku, rozdělenou do tří kategorií – fotogalerie, videa a infografiky. Můžeme si tak v klidu prolistovat ty nejzajímavější příspěvky, které na internetovém portálu iHned vyšly.

Televizní program na iHned

Celkem běžnou službou na různých velkých portálech bývá také podrobný televizní program. Pokud jde o iHned, tak televizní program tu sice je, ale velmi okleštěné verzi. Celkově zde najdeme program pouhých 24 televizních kanálů. Jedná se o tyto stanice: ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka, Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Barrandov, Nova Sport, Eurosport, Eurosport 2, Disney Channel, Discovery, Animal Planet, National Geographic, HBO, CNN a BBC World. Na televizní program se dostaneme buď přes odkaz z horního menu, nebo můžeme použít přímou adresu tv.ihned.cz.

iHned na sociálních sítích

Ani ekonomický zpravodajský server iHned nechybí na nejznámějších sociálních sítích. Konkrétně pak jeho oficiální profily najdeme na Facebooku a na Twitteru. Na největší světové sociální síti – na Facebooku – má portál iHned hned několik vlastních profilů. Kromě hlavní stránky iHned.cz se ještě jedná o magazíny Data iHned.cz, HNJídlo, HNByznys, HNDialog, HNArt, HNFuture, časopis proč ne?! a profil samotných Hospodářských novin. I na Twitteru je profilů portálu iHned více – na této síti můžeme sledovat IHNED.cz (zprávy), Data IHNED.cz (vizualizace dat + datová žurnalistika), HNDialog (blogy, názory, komentáře) a HNFuture.

Osobnosti, které publikují své články na iHned

Na ekonomický zpravodajský portál iHned přispívá svými články, komentáři, blogy a názory také celá řada známých osobností z oblasti ekonomie a jiných vědních oborů. Které významné české osobnosti patří k těm, s jejichž články se na serveru iHned můžeme setkat a na jaká témata se ve svých článcích zaměřují?

Jindřich Šídlo – hlavní analytik Hospodářských novin, který dříve působil v týdeníku Reflex a v deníku Mladá fronta Dnes. Pro iHned publikoval už více než dva tisíce článků, zaměřuje se nejen na politiku, ale i na sport a ekonomiku. Na stránkách iHned má i samostatnou rubriku v sekci HNDialog.
Tomáš Sedláček – přední český ekonom a vysokoškolský pedagog. Dříve působil i jako poradce prezidenta a ministra financí, za svoji knihu Ekonomie dobra a zla získal Německou cenu za ekonomickou knihu. Na serveru iHned publikoval už více než 500 článků.
Ivan Štampach – známý český teolog, religionista a vysokoškolský pedagog, který byl dříve římskokatolickým knězem. Zabývá se zejména religionistikou, náboženstvím a filozofií a na portálu iHned se často objevují jeho názory k různým otázkám a tématům.

Diskuse pod články na iHned

Zajímavou a pro mnoho lidí velmi atraktivní součástí zpravodajských portálů jsou diskuse umístěné pod jednotlivými články. Jinak tomu není ani na ekonomickém serveru iHned, kde pod každým vydaným článkem můžeme na dané téma diskutovat a vyměňovat si názory s ostatními čtenáři. Na rozdíl od konkurenční portálů jakou je např. iDnes nebo Novinky.cz, zde ale není nutná registrace. Pro přidání nového diskusního příspěvku stačí jen vyplnit jeho text a lze diskutovat i zcela anonymně, bez uvedení jakéhokoliv jména či přezdívky. Jediným limitem je maximální délka příspěvku, která je stanovena na 1000 znaků. Pokud chceme, můžeme si při psaní příspěvku zaškrtnout volbu Zasílat reakce a pokud vyplníme naši e-mailovou adresu, tak všechny reakce na náš příspěvek nám iHned pošle mailem od naší schránky.

Zpravodajství iHned v RSS čtečce

Pro ty, co využívají zpravodajství přes RSS čtečky, je k dispozici iHned i v tomto formátu. Kompletní seznam všech dostupných RSS kanálů zpravodajského portálu iHned nalezneme na stránce rss.ihned.cz. Na této stránce je k dispozici také odkaz pro stažení RSS čtečky a odkazy na RSS dalších médií (Hospodářské noviny, časopisy Ekonom, Marketing & Media a Respekt a také odborné měsíčníky). Pokud jde o cenu, tak zprávy z iHned.cz jsou dostupné zcela zdarma, zprávy z Hospodářských novin a magazínů jsou k dispozici pouze předplatitelům.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!