Negativa deníku BleskAsi největším nedostatkem deníku Blesk ve srovnání s konkurenčními novinami, které u nás vycházejí, je to, že je v něm podstatně méně obsahu. Nejde jen o velké palcové titulky a velké fotografie, typické pro bulvární tisk, ale i o to, že Blesk má mnohem méně stránek než např. Mladá fronta nebo jiné české deníky. Velké rozdíly v obsahu jsou tak prakticky ve všech rubrikách, zpravodajstvím z domova počínaje, přes události ze světa, ekonomické zprávy až po novinky a výsledky ze světa sportu. Z deníku Blesk se čtenáři nedozvědí ani zdaleka tolik informací jsou z některých konkurenčních deníků. Podstatné ale je, že cílová skupina čtenářů deníku Blesk je s touto podobou novin spokojená, o čemž koneckonců svědčí i vysoká prodejnost těchto novin.

Deník Blesk a jeho nedělní vydání

Jak už jsme si výše řekli, jednou z výhod deníku Blesk je i to, že na rozdíl od většiny konkurenčních periodik vychází i v neděli. Nedělní Blesk je ale výrazně jiný než klasický deník Blesk, vycházející od pondělí do soboty. Liší se nejen svým formátem, ale i počtem stránek a obsahem. Zatímco klasický deník Blesk se zaměřuje více na aktuální informace z různých oblastí, nedělní Blesk je zaměřený spíše na odpočinek a volný čas a nabízí svým čtenářům spoustu rubrik, které se v klasických novinách neobjevují. Ani v něm ale nechybí krátký souhrn aktuálního zpravodajství z předchozího dne a další rubriky, na které jsou čtenáři Blesku zvyklí. Velmi podobný obsah jako nedělní Blesk má také nedělní Aha, o kterém se dá říct v podstatě to samé jako o nedělím Blesku. Tuto dvojici doplňují ještě poslední nedělní noviny, kterými je deník Sport. Zajímavosti je, všechny aktuálně vydávaná nedělní periodika patří pod jedno vydavatelství, kterým je společnost Czech News Center (dříve Ringier Axel Springer CZ).Historie deníku Blesk

Bulvární noviny deník Blesk už mají za sebou docela dlouhou historii a vycházejí více než dvacet let. Historicky první číslo deníku Blesk vyšlo v roce 1992. Blesk přinesl něco, co do té doby u nás nebylo běžné a sice bulvární zpravodajství, zaměřené na známé osobnosti a celebrity. V tom samém roce bylo zahájeno i vydávání jeho pravidelné přílohy Blesk magazín. Postupně si deník Blesk získal velké množství čtenářů a deset let po svém vzniku se stal nejčtenějším a nejprodávanějším českým deníkem. Tuto pozici si noviny udržely až do dnešních dnů. Hned rok po vstupu Blesku na český trh, tedy roku 1993, začal vycházet i nedělní Blesk. Později pak se pak na trhu začaly objevovat i další časopisy, patřící pod tuto značku – v roce 2004 se jednalo o týdeník Blesk pro ženy, později k nim přibyly magazíny Blesk hobby, Blesk křížovky, Blesk zdraví a Blesk vaše recepty. Díky tomu, že Blesk je velmi silnou marketingovou značkou, došlo také ke spuštění nového virtuálního mobilního operátora pod názvem Bleskmobil.

Přílohy, které bývají součástí deníku Blesk

Je celkem běžným zvykem, že součástí novin bývají také různé přílohy. Kromě reklamních letáků a prospektů, které většina lidí vyhazuje, ale v novinách nalezneme také různé zajímavé magazíny. Ty mohou být buď úzce orientované na určité téma nebo skupinu lidí, jiné jsou zase všeobecně zaměřené. I deník Blesk patří mezi periodika, do kterých se vkládají pravidelné magazíny (kterým se říká suplementy). V případě Blesku se jedná o Blesk magazín, který vychází pravidelně každý pátek a kromě televizního programu obsahuje spoustu zajímavých článků o známých osobnostech. Každou sobotu je pak součástí deníku Blesk samostatná menší příloha Blesk TV mánie, která přináší podrobný televizní program na následující týden včetně tipů na nejzajímavější pořady.Vedle těchto dvou pravidelných suplementů se pak občas v novinách vyskytnou i mimořádné přílohy, zaměřené na nějaké aktuální důležité téma.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!