Parlamentní listyJedním z největších českých zpravodajských webových portálů jsou Parlamentní listy, které každý den přinášejí obrovské množství nových článků a rozhovorů a dění v ČR i zahraničí. Jedná se o jeden z nejobsáhlejších a nejnavštěvovanějších zpravodajských webů, který ale nemá s Parlamentem České republiky oficiálně nic společného – Parlamentní listy jsou soukromé stránky, jež nemají s touto institucí žádnou přímou spojitost. Co vše na tomto portálu najdeme, jaké rubriky Parlamentní listy obsahují a který obsah je na těchto stránkách nejzajímavější?

Co vše přinášejí Parlamentní listy?

Parlamentní listy jsou internetovým serverem, jenž se zaměřuje na aktuální zprávy z domova i ze zahraničí, větší důraz ale kladou na domácí politické dění. V tomto směru jsou Parlamentní listy opravdu mimořádně obsáhlé a denně nabízejí velké množství nových článků, rozhovorů a reportáží. Oproti největším portálů typu iDnes nebo iHned je u Parlamentních listů rozdíl především v tom, že nenabízejí informace ze sportu, kultury a dalších oblastí, ale zaměřují se čistě na politické dění. Důležitou věcí je také to, že na Parlamentních listech je velký prostor věnován i menším politickým uskupením, o kterých se na jiných portálech tolik nepíše.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.Parlamentní listy a jejich rubriky

Zpravodajský portál Parlamentní listy je rozdělený do osmi hlavních kategorií. Jaký obsah pod jednotlivými položkami z horního menu najdeme?

Úvod – titulní stránky webu, na které naleznete výběr z nejaktuálnějších zpráv z domova i ze světa a nejnovější příspěvky v jednotlivých rubrikách.

Zprávy – zpravodajské články, rozhovory a reportáže nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Aréna – rozhovory s předními politiky a politology, zajímavé články, názorová rubrika a informace o nových petičních akcích.

Politika – rozsáhlé zpravodajství z české politické scény – informace a novinky z Poslanecké sněmovny, Senátu a vlády, články od samotných politiků a zpravodajství z českých měst a obcí.

Kraje – čerstvé zprávy ze všech krajů České republiky. Jednotlivé příspěvky jsou zařazeny do samostatných kategorií podle krajů, takže si snadno můžete zobrazit pouze tu oblast, která Vás zajímá.

Profily – tato rubrika obsahuje profily hlavních českých zákonodárných a výkonných institucí – prezident, vláda, poslanecká sněmovna, Senát, kraje, Evropský parlament a profily českých politických stran.

Galerie – rozsáhlá fotogalerie plná fotek nejen politiků, ale i z různých významných událostí nebo zajímavých akcí.

Zahraničí – zpravodajství, komentáře a analýzy, týkající se zahraničního politického dění.

Aktuální zpravodajství na Parlamentních listech

Zprávy z domova i ze zahraničí patří mezi základní stavební prvky Parlamentních listů. Tyto stránky sice nejsou tak přehledné a aktuální, jako např. iDnes, ale najdete na nich spoustu zajímavostí a postřehů, které na tradičních zpravodajských portálech nejsou. Zpravodajství se zaměřuje zejména na českou politickou scénu, ale nechybějí ani články, věnující se nejnovějšímu zahraničnímu dění.

iDnes zprávy pro každý den.

Rozhovory s politiky na Parlamentních listech

V čem jsou Parlamentní listy opravdu dobré, jsou rozhovory s českými politiky. Těch je na tomto portálu skutečně hodně a Parlamentní listy navíc dávají prostor nejen známým politikům z největších stran, ale i zástupcům menších stran a hnutí. Kromě politiků zde mají velký prostor i přední čeští politologové, kteří zde zveřejňují svoje postřehy, komentáře a analýzy k současnému dění v Česku i ve světě.

Wikipedie je největší světová online encyklopedie.

Profily politiků na Parlamentních listech

Velmi zajímavou a originální součástí Parlamentních listů jsou profily jednotlivých politiků. Tato část webu je zajímavá i tím, že zde nejsou pouze významní političtí hráči, ale zaregistrovat se tu mohou i méně známí politici z malých stran a hnutí. Politikům navíc mohou čtenáři prostřednictvím těchto stránek klást dotazy, na které dostanou na tom stejném místě i odpověď. U politika, který má na Parlamentních listech zavedený profil, je možné nejen pokládat dotazy, ale i hodnotit, přidávat do přátel atd. Samotní politici zde mohou kromě odpovídání na dotazy čtenářů také vkládat vlastní články, informace o své činnosti atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!