Parlamentní listyJedním z největších českých zpravodajských webových portálů jsou Parlamentní listy, které každý den přinášejí obrovské množství nových článků a rozhovorů a dění v ČR i zahraničí. Jedná se o jeden z nejobsáhlejších a nejnavštěvovanějších zpravodajských webů, který ale nemá s Parlamentem České republiky oficiálně nic společného – Parlamentní listy jsou soukromé stránky, jež nemají s touto institucí žádnou přímou spojitost. Co vše na tomto portálu najdeme, jaké rubriky Parlamentní listy obsahují a který obsah je na těchto stránkách nejzajímavější?

Deník Blesk je nejznámější bulvární plátek. Aktuálně vám přináší kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa.

Co vše přinášejí Parlamentní listy?

Parlamentní listy jsou internetovým serverem, jenž se zaměřuje na aktuální zprávy z domova i ze zahraničí, větší důraz ale kladou na domácí politické dění. V tomto směru jsou Parlamentní listy opravdu mimořádně obsáhlé a denně nabízejí velké množství nových článků, rozhovorů a reportáží. Oproti největším portálů typu iDnes nebo iHned je u Parlamentních listů rozdíl především v tom, že nenabízejí informace ze sportu, kultury a dalších oblastí, ale zaměřují se čistě na politické dění. Důležitou věcí je také to, že na Parlamentních listech je velký prostor věnován i menším politickým uskupením, o kterých se na jiných portálech tolik nepíše.

Deník Aha je populární bulvární plátek. Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.Parlamentní listy a jejich rubriky

Zpravodajský portál Parlamentní listy je rozdělený do osmi hlavních kategorií. Jaký obsah pod jednotlivými položkami z horního menu najdeme?

Úvod – titulní stránky webu, na které naleznete výběr z nejaktuálnějších zpráv z domova i ze světa a nejnovější příspěvky v jednotlivých rubrikách.

Zprávy – zpravodajské články, rozhovory a reportáže nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Aréna – rozhovory s předními politiky a politology, zajímavé články, názorová rubrika a informace o nových petičních akcích.

Politika – rozsáhlé zpravodajství z české politické scény – informace a novinky z Poslanecké sněmovny, Senátu a vlády, články od samotných politiků a zpravodajství z českých měst a obcí.

Kraje – čerstvé zprávy ze všech krajů České republiky. Jednotlivé příspěvky jsou zařazeny do samostatných kategorií podle krajů, takže si snadno můžete zobrazit pouze tu oblast, která Vás zajímá.

Profily – tato rubrika obsahuje profily hlavních českých zákonodárných a výkonných institucí – prezident, vláda, poslanecká sněmovna, Senát, kraje, Evropský parlament a profily českých politických stran.

Galerie – rozsáhlá fotogalerie plná fotek nejen politiků, ale i z různých významných událostí nebo zajímavých akcí.

Zahraničí – zpravodajství, komentáře a analýzy, týkající se zahraničního politického dění.

iSport vám přináší aktuální zpravodajství, zajímavá videa a fotogalerie, exkluzivní rozhovory se sportovními hvězdami. Týden je český týdeník se zpravodajským a analytickým zaměřením, vydávaný společností Empresa Media, a.s. Blesk.cz je český bulvární deník, pendant švýcarského titulu Blick.

Aktuální zpravodajství na Parlamentních listech

Zprávy z domova i ze zahraničí patří mezi základní stavební prvky Parlamentních listů. Tyto stránky sice nejsou tak přehledné a aktuální, jako např. iDnes, ale najdete na nich spoustu zajímavostí a postřehů, které na tradičních zpravodajských portálech nejsou. Zpravodajství se zaměřuje zejména na českou politickou scénu, ale nechybějí ani články, věnující se nejnovějšímu zahraničnímu dění.

iDnes zprávy pro každý den. iDnes sport je nejlepší sport na českém internetu.

Rozhovory s politiky na Parlamentních listech

V čem jsou Parlamentní listy opravdu dobré, jsou rozhovory s českými politiky. Těch je na tomto portálu skutečně hodně a Parlamentní listy navíc dávají prostor nejen známým politikům z největších stran, ale i zástupcům menších stran a hnutí. Kromě politiků zde mají velký prostor i přední čeští politologové, kteří zde zveřejňují svoje postřehy, komentáře a analýzy k současnému dění v Česku i ve světě.

Wikipedie je největší světová online encyklopedie. Deník vám přináší zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa.

Profily politiků na Parlamentních listech

Velmi zajímavou a originální součástí Parlamentních listů jsou profily jednotlivých politiků. Tato část webu je zajímavá i tím, že zde nejsou pouze významní političtí hráči, ale zaregistrovat se tu mohou i méně známí politici z malých stran a hnutí. Politikům navíc mohou čtenáři prostřednictvím těchto stránek klást dotazy, na které dostanou na tom stejném místě i odpověď. U politika, který má na Parlamentních listech zavedený profil, je možné nejen pokládat dotazy, ale i hodnotit, přidávat do přátel atd. Samotní politici zde mohou kromě odpovídání na dotazy čtenářů také vkládat vlastní články, informace o své činnosti atd.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!