Wiki stránky na portálu AktuálněZajímavou a velmi užitečnou součástí stránek Aktuálně.cz je Wiki. Pod tímto odkazem, který je v hlavním menu, najdeme informace o nejdůležitějších tématech, osobnostech nebo událostech, které českou veřejnost zajímají. Pod každým odkazem se nám zobrazí základní informace a také přehled článků, které na dané téma na Aktuálně vyšly.

Česká verze Wikipedie zahájila svoji činnost v roce 2002, nyní má již 240131 článků. iDnes zprávy pro každý den.

Další kategorie portálu Aktuálně

Poslední rubrikou na stránkách Aktuálně.cz je Datarama. Ta obsahuje spoustu zajímavých článků, týkajících se především internetu, počítačů, mobilních telefonů a jiné výpočetní techniky. Na levé polovině stránky vidíme seznam nejnovějších článků a napravo je mimo jiné žebříček nejčtenějších příspěvků, odkazy na stránky Dataramy na sociálních sítích, nebo odkazy na velký katalog softwaru  Stahuj.cz, který stejně jako Aktuálně patří pod portál Centrum. V hlavním menu portálu Aktuálně ale najdeme úplně vpravo ještě jeden odkaz – Dovolená. Po kliknutí na něj se dostaneme na stránky dovolena.centrum.cz, které jsou připravovány ve spolupráci se společností Student Agency. Na těchto stránkách nalezneme širokou nabídku leteckých i autobusových zájezdů do celého světa, včetně last minute zájezdů.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.

Vyhledávání přímo ze stránek Aktuálně

Přímo ze stránek portálu Aktuálně můžeme také vyhledávat, aniž bychom museli otevírat další okno v našem internetovém prohlížeči. Součástí webu je totiž jednoduchý vyhledávač, který najdeme v horní části stránky. Před zadáním požadované věci, kterou chceme vyhledat, si můžeme zvolit, kde chceme vyhledávat – buď na celém internetu (vyhledávač spolupracuje s Googlem), nebo jen na Aktuálně.cz, dále můžeme hledat konkrétní firmu, zboží a podobně jako u jiných vyhledávačů můžeme hledat také obrázky nebo videa.

Aktuálně na sociálních sítích

Svoje samostatné profily mají stránky Aktuálně také na nejoblíbenějších sociálních sítích. Novinky ze stránek Aktuálně tak můžeme sledovat i prostřednictvím Facebooku, Twitteru a Google+. Facebookových stránek má Aktuálně hned několik. Kromě základní stránky, která přináší odkazy na různé zajímavé články z domova, ze světa, sportu i kultury, mají samostatné facebookové profily také sportovní magazín, kultura, osobní finance, názorová rubrika, volební zpravodajství a Datarama. Vlastní stránky na Facebooku ale mají i někteří redaktoři tohoto portálu. Odkazy na ně najdeme na hlavní FB stránce Aktuálně.cz a jednotliví redaktoři na svých stránkách sdílejí odkazy na články nebo píší různé zajímavé postřehy a názory. Krátké odkazy na nové články z webu Aktuálně najdeme také na twitterovém profilu Aktuálně.cz nebo na sociální síti Google+. Svůj vlastní profil mají stránky i na videoportálu YouTube, kde se můžeme podívat na různá zajímavá videa z domova i ze zahraničí.

Aktuálně a jeho verze pro mobilní telefony a tablety

Samozřejmostí už začínají v poslední době být také speciální aplikace pro mobilní telefony a tablety, případně i čtečky. Pozadu v tomto směru není ani portál Aktuálně, který si tak můžeme ve formě aplikace stáhnout do mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android, resp. iOS. V posledních třech letech existovala i speciální služba pro čtečky Kindle. Ti, co mají mobilní telefon s Androidem, si aplikaci pod názvem Aktuálně.cz mohou stáhnout z obchodu Google Play. Aplikace umožňuje např. čtení článků v režimu offline (tedy i bez připojení k internetu), pohodlné prohlížení fotek,  zpravodajství ze všech hlavních rubrik portálu a také jednoduché sdílení zpráv prostřednictvím Facebooku nebo Twitteru. Aplikace je pro všechny dostupné verze Androidu a je ke stažení zdarma. Bezplatná je i aplikace Aktuálně pro zařízení s operačním systémem iOS. Majitelé iPhonů nebo iPadů si ji tak mohou stáhnout v internetovém obchodě iTunes. Aplikace má stejné funkce jako její verze pro Android. Ve spodní části webu Aktuálně pak najdeme i odkazy na mobilní, resp. tabletovou verzi stránek.

Největší konkurenti Aktuálně

Kromě Aktuálně existuje ještě celá řada dalších velkých zpravodajských portálů, které přinášejí každý den nejnovější zprávy z domova i ze světa, sportu, kultury atd. Které z nich patří k těm největším a nejčtenějším? Absolutní jedničkou v České republice je internetový portál iDnes. Tyto stránky zná téměř každý český uživatel internetu. Jedná se o velmi rozsáhlý portál, který přináší aktuální zprávy z domova i ze zahraničí, předpověď počasí, nejpodrobnější sportovní rubriku, zprávy z ekonomiky, kultury, techniky atd. Zajímavou součástí stránek jsou i blogy, které může psát úplně každý. Oproti konkurenčním stránkám jsou tak blogy iDnes mnohem pestřejší a je v nich více příspěvků. Portál iDnes je velmi úspěšný a oblíbený, o čemž svědčí mimo jiné i vítězství v prestižní anketě Křišťálová lupa – iDnes v ní získal už sedm ocenění. Za zmínku stojí i věrnostní klub čtenářů iDnes, kde jeho členové sbírají body (íčka) a mohou si je pak vyměnit za atraktivní odměny. Dalším známým zpravodajským serverem, který patří mezi největší konkurenty webu Aktuálně jsou Lidovky.cz. Zatímco iDnes spolupracuje s deníkem Mladá fronta DNES, tak Lidovky.cz jsou zpravodajským serverem Lidových novin. I na Lidovkách najdeme aktuální zpravodajství z politiky, ekonomiky, sportu i kultury a řadu dalších rubrik – např. o gastronomii, vědě nebo automobilech. Stejně jako na Aktuálně.cz, tak i zde je rubrika věnovaná názorům a svoje blogy zde píše řada známých osobností.

K nejčtenějším zpravodajským portálům na českém internetu patří také Novinky.cz. Ty patří k nejoblíbenějším hlavně díky tomu, že jsou součástí velkého českého portálu Seznam, který má mnoho lidí nastavený jako svoji domovskou stránku. Novinky.cz svým čtenářům přinášejí aktuální zpravodajství z domova i ze světa, sportu, kultury a ekonomiky, články o cestování nebo bydlení, auto moto rubriku nebo zajímavosti ze světa internetu a výpočetní techniky. Novinky spolupracují s deníkem Právo a je možné si je i stáhnout jako aplikaci pro mobilní telefon – k dispozici je verze jak pro Android, tak pro iOS a Windows Phone. Mezi nejzajímavější stránky se zpravodajstvím patří také Týden.cz, který je propojený s časopisem Týden. Stránky nejsou tak rozsáhlé, jako třeba iDnes, ale každý den nabízejí spoustu zajímavých článků a informací z různých oblastí. Kromě tradičních rubrik, jako jsou domácí, zahraniční nebo sportovní zprávy, zde najdeme také sekce, týkající se zdraví, byznysu, vědy, nebo médií. Nechybí ani stránky s názory, kde pravidelně přispívají komentátoři Týdne, ankety nebo chaty s osobnostmi. Týden.cz patří pod vydavatelství Empresa Media, které kromě něj vlastní také televizi Barrandov. Posledním zpravodajským serverem, na který se podíváme, jsou stránky TN.cz. Zkratka TN v tomto případě znamená Televizní noviny a tyto stránky patří pod televizi Nova. Jejich výhodou je mimo jiné velké množství videí a spousta zajímavých článků, které na jiných stránkách nenajdeme. Hned na úvodní stránce webu pak můžeme navíc sledovat zpravodajský kanál Nova News, který vysílá pouze na internetu. Součástí stránek TN.cz je také archiv Televizních novin (ranních, poledních, odpoledních i večerních) a příspěvky z pořadů Víkend, Střepiny, Koření a Na vlastní oči.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!